- Úvodní stránka
- Zabezpečovací systémy
- Drátové zabezpečovací systémy
Detektor pohybu mi dělá falešné poplachy, co s tím mám udělat?
Pokud pohybový detektor začal dělat falešné poplachy je prvním krokem výměna baterie za novou. Slabá baterie může měnit parametry detektoru a vyvolat tak poplach. Pokud je detektor namontován v místech s nestálou teplotou tak při klesající teplotě navíc klesne i napětí na baterii. Tím se může situace ještě zhoršit.
-
clanek kategorie
Nebude mi pohybový detektor dělat falešné poplachy když po zemi poběží myš nebo kolem proletí moucha?
Moucha je moc malá na to aby vyhlásila poplach. V prostorách kde je možnost výskytu myší je případně možné instalovat detektor eliminující malá zvířata.
-
clanek kategorie
Máme doma psa, je možné pořídit alarm s pohybovým detektorem nebo je jiné řešení?
Existují pohybové detektory které dokáží eliminovat pohyb malých zvířat. Řeší se to speciálním detektorem nebo výměnou čočky běžného detektoru v závislosti na druhu alarmu.
Když vložím SIM kartu do GSM alarmu tak nefunguje a nelze se na ni dovolat, co dělám špatně?
Z největší pravděpodobností bude mít SIM karta aktivní PIN kód. Vložte SIM kartu do mobilního telefonu a přes menu zrušte požadavek na PIN kód. Pokud máte SIM kartu na kredit zkontrolujte dostatečný kredit a jeho platnost.
Bude mi fungovat pohybový detektor i v nevytápěné místnosti nebo v garáži?
Pohybový detektor pracuje na principu snímání infračervného záření v prostoru (tepelné záření). Proto je závislí na teplotě v prostoru. Detektor je konstruován na pokojovou teplotu při které funguje nejlépe. Pokud je teplota výrazně nižší nebo vyšší ztrácí detektor citlivost. V mrazu je detektor prakticky nefunkční.
Jaké kabelové rozvody použít pro propojování detektorů s centrální jednotkou?
Pro připojení detektorů k centrální jednotce se používá čtyř žilový kabel stíněný. Jeden pár slouží pro napájení detektoru a druhý pár pro přenos informace z detektoru.
-
clanek kategorie